Xuxi i rikthehet ekranit, plotëson…

Xuxi është trajneri që plotëson numrin e katërshes fantastike të 'The Voice of Albania', pas prezantimit të Alban Skenderajt, Rona Nishliut dhe Besës.

Xuxi është trajneri që plotëson numrin e katërshes fantastike të ‘The Voice of Albania’, pas prezantimit të Alban Skenderajt, Rona Nishliut dhe Besës.

xuxiii

Naim Bujaku, i njohur si Xuxi është një nga artistët më urban dhe eksperimental në Kosovë, i cili karrierën e tij artistike e kishte filluar në vitet ‘80, si pjesëtar i grupit ‘Sahara’, përcjellë zico.tv

Ndonëse, kaloi shumë vite në emigracion, Xuxi nuk u shkëput kurrë nga muzika. Rikthimi i tij në Kosovë e bëri atë të krijojë hitet si ‘Funky ty të zëvendëson’ apo një prej baladave më të bukura të muzikës moderne shqiptare ‘Eja më merr’.

Xuxi punon edhe si moderator, ndërsa ka një program të vetin të cilin e drejton prej vitesh.

xuxi-i-rikthehet-ekranit-ploteson-1

COMMENTS