VV e bindur, nuk shkon në takim me Haradinaj

Lëvizja Vetëvendosje është e bindur në qëndrimet e saja. Zëdhënësi i LVV, Shkodran Hoti ka hedhur poshtë zërat për mundësinë e një takimi të mundshëm

Lëvizja Vetëvendosje është e bindur në qëndrimet e saja.
Zëdhënësi i LVV, Shkodran Hoti ka hedhur poshtë zërat për mundësinë e një takimi të mundshëm sot gjatë ditës, të kryetarit të VV-së, Visar Ymerit me kandidatin për kryeministër nga PAN-i.

‘Kryetari Ymeri dje ka dalë me një qëndrim të qartë rreth kësaj dhe ne qëndrojmë pas atij’ ka thënë Hoti në një prononcim për Arbresh.info.

Po ashtu, kryetari i kësaj partie Visar Ymeri një ditë më parë tha se me Haradinajn mund të takohet vetëm kur ky të largohet nga PAN-i.

‘Në qoftë se z. Haradinaj po na fton për të diskutuar mundësinë e bashkëpunimit për qeverisje ai takim mund të pranohet vetëm kur ftesa bëhet nga pozita e kryetarit të AAK-së dhe pasi të dalë prej PAN-it’, ka thënë Ymeri.

Kujtojmë që kandidati për kryeministër i koalicionit PAN (PDK-AAK-Nisma), Ramush Haradinaj, u ka dërguar ftesë dy ish-bashkëpunëtorëve të VLAN-it, liderit të ‘Vetëvendosjes’ Visar Ymerit dhe të parit të LDK-së Isa Mustafës, për t’u takuar ditën e sotme, në ambientet e Kuvendit të Kosovës.

COMMENTS