Vlon Berisha: E merituam plotësisht kualifikimin

Vlon Berisha: E merituam plotësisht kualifikimin

Në kualifikimin historik të Salzburgut kundër Lazios në çerekfinale të Europa League, kontribut të madh ka dhënë edhe mesfushori i Përfaqësueses së Ko

Në kualifikimin historik të Salzburgut kundër Lazios në çerekfinale të Europa League, kontribut të madh ka dhënë edhe mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha.

Ai ka treguar për karakterin e fortë të Salzburgut për të hyrë në këtë ndeshje të motivuar për të mposhtur Lazion, me rezultat 4-1.

‘Kemi pasur besim që mund të kthehemi dhe me ndihmën e tifozëve patëm fatin të kalojnë në gjysmëfinale. E kemi merituar të kalojnë tutje. Ne besojmë në këtë ekip. Është shumë e vështirë të fitojnë kundër neve’, ka thënë Valon Berisha.

COMMENTS