Vlerësime pozitive për Rashicën

Vlerësime pozitive për Rashicën

Paraqitja e mesfushorit Milot Rashica të dielën është vlerësuar pozitive. Rashica ishte titullar dhe luajti deri në minutën e 62-të te Werder Breme

Paraqitja e mesfushorit Milot Rashica të dielën është vlerësuar pozitive.

Rashica ishte titullar dhe luajti deri në minutën e 62-të te Werder Bremeni, që barazoi në shtëpi kundër Leipzigut me rezultatin 1:1.

‘E papritur ishte paraqitja e Milot Rashicës në formacionin startues. Por kosovari bëri një lëvizje të mirë në anën e majtë. U përfshi indirekt në golin 1:0. Mund të kishte krijuar më shumë mundësi për vete dhe bashkëlojtarët, por nuk ia doli në disa raste’, shkroi ‘deichstube.de’.

Për 21-vjeçarin ishte paraqitja e pestë në Bundesligë. Ka shënuar një gol.

COMMENTS