Vetëvrasja në Gjakovë: Mesazhi që burri ia la gruas para se të vdiste

Vetëvrasja në Gjakovë: Mesazhi që burri ia la gruas para se të vdiste

Një person i moshës 45 vjeçare, sipas policisë dyshohet se është vetëvrarë në Gjakovë. Lajmin e ka bërë të ditur për Gazetën Express komandanti i Stac

Një person i moshës 45 vjeçare, sipas policisë dyshohet se është vetëvrarë në Gjakovë. Lajmin e ka bërë të ditur për Gazetën Express komandanti i Stacionit Policor në Gjakovë Krist Gjoka. Mirëpo, Gazeta Express ka arritur të bie në kontakt me një familjarë të viktimës.

Të premten, në Gjakovë një person i moshës 45-vjeçare dyshohet se është vetëvrarë. Këtë e ka konfirmuar edhe policia e Kosovës për Expressin, mirëpo pa dhënë detaje tjera.

Inicialet e viktimës janë V.N. dhe i njëjti është vetëvrarë me armë zjarri/pistoletë. Mirëpo, Gazeta Express ka arritur të kontaktojë një familjarë të viktimës, i cili gjithashtu është dëshmitarë i këtij rasti.

Ai tregon se viktima në mëngjes kishte dalë nga shtëpia, duke thënë se po shkon për vizitë diku, por më pas, V.N. i kishte dërguar një mesazh në telefon bashkëshortes së tij, duke i thënë që t’ia bëjë ‘hallall’.

Pas kësaj, familjarët e gjetën viktimës të vdekur në oborr të shtëpisë dhe të njëjtin e dërguan në spital, por nga vetëplagosja me armë zjarri, ndërroi jetë. Gjithë kjo ngjarje ka ndodhur sot rreth orës 11:00 në rrugën ‘Bajram Curri’.

COMMENTS