Vdes një person në aksidentin e sotëm në magjistralen Prishtinë-Ferizaj (Foto)

Vdes një person në aksidentin e sotëm në magjistralen Prishtinë-Ferizaj (Foto)

Kosova siguron 100 milionë euro shtesë nga FMN-ja
Fushata e Trumpit ’18 kontakte të pazbuluara’ me Rusinë

Në Prelez të Ferizajit, sot rreth orës 10:30 ka ndodhur një aksident komunikacioni, ku si pasojë ka humbur jetë me drejtuesi i furgonit.

Në vendin e ngjarjes kanë dal ekipi i Emergjencës së QKMF-së dhe policia.

Sipas mjekut kujdestarë në Emergjencën e QKMF-së Naim Çerkini ekipi i emergjencës vetëm ka konstatuar vdekjen e drejtuesit të makinës.

Viktima është mashkull i moshës rreth 55-60 vjeçare.

Bëhet e ditur se nga ky aksident përveç viktimës nuk ka tjerë të lënduar.

Policia po merret me rastin dhe shkakun e aksidentit.

COMMENTS