Vazhdon i ftohti edhe sot

Vazhdon i ftohti edhe sot

Moti gjatë ditës së sotme sipas parashikimeve të meteorologëve prite të jetë me vranësira dhe e mundësi të reshjeve të borës në orët e pasdites. Pë

Moti gjatë ditës së sotme sipas parashikimeve të meteorologëve prite të jetë me vranësira dhe e mundësi të reshjeve të borës në orët e pasdites.

Për shkak të erës temperaturat mund të jenë dukshëm më të ulëta.

Nesër, po ashtu, parashihet të kemi mot me vranësira të cilat mund të sjellin edhe reshje shiu e në viset malore edhe reshje bore.

Temperaturat do të shënojnë ngritje të dukshme ato do të sillën në mes 0 e 3 gradë celsius.

Depërtimi i rrymave të ngrohta ajrore nga Mesdheu do të bëj që gjatë fundjavës temperaturat të shënojnë ngritje të theksuar ato do të lëvizin në mes 1 e 8 gradë celsius.

COMMENTS