Varroset sot Muhammad Ali, mijëra njerëz do t’i japin lamtumirën

Nga sot çdo serb do ta urrej Romën: Në videon lamtumirëse për Tottin, shfaqet edhe pavarësia e Kosovës (Video)
Zyrtarizohet edhe lista e dytë e të nominuarve për Topin e Artë

Dhjetëra mijëra njerëz do t’i japin lamtumirën e fundit boksierit legjendar, Muhammad Ali në vendlindjen e tij, Louisville në Kentucky të SHBA-së.

Boksieri, kampion i peshave të rënda si dhe aktivisti për të drejtat e njeriut, vdiq të premten e kaluar në moshën 74-vjeçare, pas një beteje të gjatë me sëmundjen e Parkinsonit. Funerali i Muhammad Ali, do të zhvillohet me rite tradicionale myslimane.

Aktori i njohur Will Smith dhe ish-boksiero Lennox Lewis do të jenë ndër ata që do ta shoqërojnë eskortën për bartjen e trupit të Alisë, derisa ish presidenti amerikan, Bill Clinton do të mbajë një fjalim, pas shërbimeve fetare.

COMMENTS