‘USS Gerald R Ford’, Anija 13 miliardë dollarëshe ka nisur testimin në det (Video)

Blackberry lanson zyrtarisht modelin Aurora (Video)
Jahti që kushton 360 milionë funte (Video)

Marina amerikane ka nisur testimin në det të aeroplanmbajtëses ‘USS Gerald R Ford’ të dielën. Anija 13 miliardë dollarëshe është e para aeroplanmbajtëse që ndërtohet në 40 vjet.

Ajo do të kalojë disa ditë duke kryer teste të përgjithshme me qëllim që të verifikohet gjendja e saj, sistemet dhe teknologjia.

COMMENTS