Urimi i Rita Orës për 9 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës (Foto)

Superylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora, ka uruar 9-vjetorin e pavarësisë së Kosovës, në mënyrë tepër të veçantë. Ajo ka postuar një fotograf

Superylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora, ka uruar 9-vjetorin e pavarësisë së Kosovës, në mënyrë tepër të veçantë.

Ajo ka postuar një fotografi nga monumenti i pavarësisë Newborn, mbi të cilin ajo qëndroi vite më parë për xhirimet e klipit ‘Shine Ya Light’.

Bukuroshja në urimin e saj shpreh dashurinë ndaj vendit dhe njerëve, teksa thotë se është krenare që është shqiptare.

Rita theksoi se ajo është pafund krenare se sa shumë ka mbërri kombi jonë deri tash, përcjellë zico.tv

Urimi i Ritës:

Urime pavarësia, vendlindja ime Kosovë. Jam krenare për të gjithë ne dhe sa larg kemi shkuar si komb. Krenare që jam shqiptare? Një rikujtim nga një moment në monumentin e pavarësisë gjatë xhirimeve të këngës ‘Shine Ya Light’ shkruar veçanërisht për këtë arsye dhe për të qenurit krenare ajo që jam. Ju dua.

COMMENTS