Unitedi fiton derbin me Liverpoolin, përforcon pozitën e dytë

Unitedi fiton derbin me Liverpoolin, përforcon pozitën e dytë

Mësuesja më e mirë në botë fiton 1 milionë dollarë (Video)
Pesë fakte që nuk i dinit për Barack Obaman (Video)

Manchester Unitedi ka mposhtur Liverpoolin në derbin anglez për të përforcuar pozitën e dytë në Premier Ligë.

‘Djajtë e Kuq’ nisën mirë takimin kur Marcus Rashford realizoi në minutat 14 dhe 24, që ishte edhe rezultati përfundimtar i pjesës së parë.

Në pjesën e dytë Liverpoolit i dha shpresë një autogol i realizuar nga Eric Bailly në minutën e 66, por përkundër dominimit të mysafirëve pas këtij goli, Unitedi u mbrojt mirë për të siguruar pikët e plota.

Me këtë fitore Unitedi ka 65 pikë, pesë më shumë se Liverpooli.

COMMENTS