UEFA zgjedh golin e Euro 2016 (Video)

Në Pejë ndërpritet finalja, vajzat sulmojnë arbitrin
Serbia vë kushte që për Kosovën janë të papranueshme

UEFA ka zgjedhur golin më të mirë të Euro 2016

Xherdan Shaqiri, ylli i Zvicrës, nuk ka arritur ta fitoj garën për golin më të mirë të Euro 2016. Edhe pse shënoi një euro gol ndaj Polonisë, goli i kosovarit nuk është zgjedhur më i miri.

Goli më i mirë i Euro 2016, nga UEFA, është zgjedhur goli i hungarezit, Zoltan Geras. Ky i fundit kishte realizuar një gol të bukur në barazimin ndaj Portugalisë (3:3).

Në garë për golin e vitit ishin edhe Cristiano Ronald, Eder dhe Robinson-Kanu.

COMMENTS