UEFA publikon ranglistën e re, këto janë 10 klubet më të mira (Foto)

UEFA ka publikuar ranglistën e re, kur Real Madridi vazhdon të qëndrojë në vend të parë. UEFA ka publikuar ranglistën e re të klubeve pas ndeshjeve

UEFA ka publikuar ranglistën e re, kur Real Madridi vazhdon të qëndrojë në vend të parë.

UEFA ka publikuar ranglistën e re të klubeve pas ndeshjeve gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve dhe Europa League.

Kampioni në fuqi i Championsit, Real Madridi, vazhdon të jetë në vend të parë, që ndiqet nga Bayern Munichu.

Vendi i tretë i takon Barcelonës, derisa top pesëshja mbyllet me Atletico Madridin dhe Juventusin, kjo e fundit mund të rikuperojë pozita nëse triumfon ndaj Real Madridi në finalen e Cardiff me 3 qershor.

Renditja e UEFA bëhet në bazë të paraqitjeve të klubeve në pesë vitet e fundit./GE/

Ja 10 klubet më të mira sipas UEFA-s:

COMMENTS