UEFA publikon 10 golat më të mira të sezonit në Champions League 2016/17 (Video)

Goli i Mario Mandzukicit në finale të Ligës së Kampionëve ndaj Real Madridit, është zgjedhur nga UEFA si më i miri i këtij sezoni në Ligën e Kampionëv

Goli i Mario Mandzukicit në finale të Ligës së Kampionëve ndaj Real Madridit, është zgjedhur nga UEFA si më i miri i këtij sezoni në Ligën e Kampionëve.

Ekspertet e UEFA-s kanë përzgjedhur 10 golat më të bukur të edicionit 2016/17 të Ligës së Kampionëve.

Goli më i mirë është përzgjedhur ai i kroatit Mario Mandzukic, i cili shënoi në humbjen ndaj Real Madridit 4:1 në finale.

Në vendin e dytë është goli i mesfushorit të Real Madridit, Casemiro, në fitoren 3:1 ndaj Napolit në Santiago Bernabeu, ndërsa goli i tretë ishte ai i Thomas Delaney ndaj Brugge.

Top pesëshen e përmbyllin anësori i Bayern Munichut, Arjen Robben dhe sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain.

COMMENTS