Trupi i Aviciit do të dërgohet në Suedi, nuk ka dyshime për vrasje (Foto)

Trupi i Aviciit do të dërgohet në Suedi, nuk ka dyshime për vrasje (Foto)

DJ i me famë botërore, Tim Bergling, i njohur si Avicii, është gjetur i vdekur të premtën në Oman. Sipas policisë, është vedosur që trupi i tij të

DJ i me famë botërore, Tim Bergling, i njohur si Avicii, është gjetur i vdekur të premtën në Oman.

Sipas policisë, është vedosur që trupi i tij të kthehet në Suedi, këtë javë, shkruan DailyMail.

Një burim policor i Omanit, tha se nuk ka dyshim penal në vdekjen e muzikantit, andaj trupi do të dërgohet në vendlindjen e tij. ‘kemi konfirmuar absolutisht se nuk ka dyshim penal për vdekje’, ka thënë burimi brenda policisë.

Mijëra njerëz ishin mbledhur në Stokholm, në nderë të DJ, ndërsa video dhe foto të tyre janë shpërndarë në rrjete sociale, ku fansat e tij këndonin dhe kërcenin me hitet më të mëdha të Dj.

Ai më parë ka qenë i hospitalizuar dy herë për çështjen e pirjes së alkoolit. Vëllai i Aviciit, David Bergling, thuhet se ka udhëtuar në Muscat për të zbuluar më shumë për vdekjen e vëllait të tij.

COMMENTS