Tre përbërës, dhe drekë të shijshme do të keni në tryezën tuaj për vetëm gjysmë ore

Tre përbërës, dhe drekë të shijshme do të keni në tryezën tuaj për vetëm gjysmë ore

Karkaleca me ragu fasulesh
Rosto viçi me mustardë

Nevojiten:

500 g feta mishi pule
1 krem për zierje
2 qese supë instant kërpudhash

Përgatitja:

Në një enë rezistuese ndaj zjarrit rendisni mishin e prerë të pulës, pastaj qitni supën nga qesja dhe lyeni me krem për zierje.

Vëreni në furrë shporeti në 200 gradë dhe piqeni derisa të skuqet.

Për më pak se gjysmë ore do të keni drekë të shkëlqyeshme me pak mund.

COMMENTS