Tre kryetar të komunave në garë për deputetë

Tre kryetar të komunave në garë për deputetë

Partitë shqiptare në Maqedoni nuk ua besojnë pozitat udhëheqëse grave
Dardan Sejdiu padit Ganimete Musliun dhe Abelard Tahirin (DOKUMENT)

Nga listat të cilat janë shfaqur deri më tani nga ana e partive politike, respektivisht dy koalicionet e mëdha qe po garojnë në zgjedhjet e 11 qershorit, rezulton se pjesë e listave janë edhe tre kryetar të komunave.

Në listën e koalicionit PDK – AAK – Nisma, si kandidat për deputet është kryetari i komunës së Deçanit, Rasim Selmanaj.

Ndërsa, në listën e koalicionit LDK – AKR – Alternativa, pjesë e e listës do të jetë kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari – Lila dhe kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri./T/

COMMENTS