Trajneri Kandemir rikthehet te Prishtina

Klubi i Prishtinës ka konfirmuar rikthimin e trajnerit Ahmet Kandemir në krye të ekipit. Kandemir, i cili sezone më parë drejtoi kampionin e Kosovë

Klubi i Prishtinës ka konfirmuar rikthimin e trajnerit Ahmet Kandemir në krye të ekipit.

Kandemir, i cili sezone më parë drejtoi kampionin e Kosovës në basketboll, është emëruar kryetrajner për paraqitje më të mira në fazën e kualifikimeve për ‘Ligën e Kampionëve’ në basketboll.

Shkurtimisht, Kandemir ishte drejtues i skuadrave të njohura turke gjatë karrierës së tij, ndër to Besiktas dhe Pinar Karsiyaka, ndër skuadrat më cilësore të Turqisë.

Njoftim nga Sigal Prishtina:

Zyrtare:
Pas konfirmimit nga Liga e Kampionëve, fillojmë me vlugun e pregaditjeve për sezonin historik të klubit për pjesëmarrje në ligën më të fortë Evropiane të FIBA, kemi filluar pregaditjet për paraqitje dinjitoze në këtë konkurrencë shumë të fortë.

Ju njoftojmë që kemi arritur me kryetrajnerin Ahmet Kandemir i cili është i njohur për tifozët e klubit tonë pasi edhe më parë ishte timonier i skuadrës.

Kandemir, njëri nga trajnerët më të dalluar të Turqisë do të marrë drejtimin e skuadrës për një fillim të fuqishëm në ketë nivel të ri të garave.

Shkurtimisht, Kandemir ishte drejtues i skudrave të njohura Turke gjatë karrierës së tij, ndër to Besiktas dhe Pinar Karsiyaka, ndër skuadrat më cilësore të Turqisë.
Mirësevjen në Shtëpinë e Kampionëve, Kampion.

Sampiyonlarin evine Hosgeldiniz

Së shpejti ju njoftojmë edhe për befasi tjera.
Besojmë fuqishëm në Prishtinën tonë.

COMMENTS