Topi i Artë, zbulohen 10 kandidatët e parë (Foto)

Kandidatët për fitimin e Topit të Artë kanë nisur të njihen mëngjesin e së hënës. Mes emrave të parë është edhe ai i favoritit kryesor, portugezit Cri

Kandidatët për fitimin e Topit të Artë kanë nisur të njihen mëngjesin e së hënës. Mes emrave të parë është edhe ai i favoritit kryesor, portugezit Cristiano Ronaldo.

Ja kush janë të tjerët: Sergio Agüero (Manchester City), Pierre Emery Aubameyang (Borussia Dortmund), Gareth Bale (Real Madrid) dhe Gianluigi Buffon (Juventus), Kevin De Bruyne (Manchester City), Paulo Dybala (Juventus), Diego Godin (Atlético Madrid), Antoine Griezmann (Atlético de Madrid) dhe Gonzalo Higuaín (Napoli/Juventus).

Gjatë ditës së sotme, ‘France Football’ do të publikojë periodikisht, sipas rendit alfabetik, 30 kandidatët për çmimin më prestigjioz individual në futboll.

Ndryshe nga sa ka ndodhur në 6 vitet e fundit, këtë radhë fituesi i Topit të Artë do të përcaktohet nga votimi i gazetarëve, ndërkohë që ceremonia e dorëzimit të këtij trofeu do të mbahet në 13 dhjetor.

Topi i Artë, zbulohen 10 kandidatët e parë 1

Topi i Artë, zbulohen 10 kandidatët e parë 2

Topi i Artë, zbulohen 10 kandidatët e parë 3

Topi i Artë, zbulohen 10 kandidatët e parë 4

Topi i Artë, zbulohen 10 kandidatët e parë 5

Topi i Artë, zbulohen 10 kandidatët e parë 6

Topi i Artë, zbulohen 10 kandidatët e parë 7

Topi i Artë, zbulohen 10 kandidatët e parë 8

Topi i Artë, zbulohen 10 kandidatët e parë 9

Topi i Artë, zbulohen 10 kandidatët e parë 10

COMMENTS