Tifozat Kuq e Zi mesazh Canës: Na fal, por na detyruan – faleminderit për gjithçka (Foto)

Tifozat Kuq e Zi mesazh Canës: Na fal, por na detyruan – faleminderit për gjithçka (Foto)

Tifozat e Kombëtares së Shqipërisë 'Kuq e Zi' nuk do të jenë të pranishëm sonte në stadiumin 'Elbasan Arena' për përballjen e fundit kundër Italisë.

Tifozat e Kombëtares së Shqipërisë ‘Kuq e Zi’ nuk do të jenë të pranishëm sonte në stadiumin ‘Elbasan Arena’ për përballjen e fundit kundër Italisë.

Sonte ish-kapiteni kuqezi, Lorik Cana do ta ketë ceremoninë ndarëse nga Kombëtarja e Shqipërisë, por tifozët që e përcollën kudoqoftë kapitenin, nuk do të jenë aty.

Megjithatë ata përmes rrjeteve sociale kanë falënderuar Canën për kontributin e madh të dhënë për Shqipërinë.

‘Faleminderit Kapiten. Të na falësh që nuk do të jemi aty të thërrasim edhe një herë emrin tënd sot siç kemi bërë për vite me rradhë në të gjitha stadiumet e Europës. Na fal, por na detyruan. Je dhe do të mbetesh përgjithmonë Kapiteni ynë. Faleminderit për gjithçka! Shihemi së shpejti’, shkruhet në statusin e tifozëve kushtuar Canës.

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Italisë zhvillohet sonte nga ora 20 e 45, e fundit për ciklin eliminator për Kupën e Botës ‘Rusi 2018’.

COMMENTS