Thaçi: Kërcënimeve të Serbisë do t’iu përgjigjemi me pushkë

Thaçi: Kërcënimeve të Serbisë do t’iu përgjigjemi me pushkë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duke folur në manifestimin ‘Ditët e Shqipes’ që mbahet çdo vit në Koshare tha se Kosova ka fituar pavarësinë dhe shtetësinë e saj fal rënies së dëshmorëve të kombit siç janë Agim Ramadani, Sali Çekaj dhe dëshmorët e tjerë të rënë në Koshare.

Sipas tij fal këtyre dëshmorëve Kosova sot po ecë sigurt drejt integrimit evropian.

Thaçi përmendi edhe kërcënimet që po vijnë nga Serbia por tha se ‘këtyre kërcënimeve do t’iu përgjigjemi siç iu kemi përgjigjur para 19 vitesh, me pushkë’, tha presidenti, përcjell kp.

Manifestimi ‘Ditët e Shqipes’ po mbahet për nder të 19 vjetorit të Betejës së Koshares e cila përfundimisht theu kufirin në mes tokave shqiptare që me shekuj ishte vënë nga pushtuesit.

COMMENTS