Thaçi: I tronditur nga sulmi në Manchester

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është shprehur i tronditur pas sulmit të mbrëmshëm në Manchester, menjëherë pas koncertit të këngëtares, Ariana Gran

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është shprehur i tronditur pas sulmit të mbrëmshëm në Manchester, menjëherë pas koncertit të këngëtares, Ariana Grande.

‘I tronditur me sulmin në Manchester. I tmerrshëm dhe i drejtuar kah pjesa më e cenueshme e shoqërisë. Kosova është me Qeverinë dhe popullin britanik’, ka thënë Thaçi në një postimi në gjuhën angleze në profilin e tij, në Twitter.

Ndryshe mediat në Britaninë e Madhe kanë raportuar se numri i të vrarëve ka shkuar në 22 derisa i të plagosurve rreth 60.

COMMENTS