Thaçi, i pikëlluar me humbjen e Qani Mehmedit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shprehur ngushëllime me rastine vdekjes së publicistit dhe gazetarit të njohur, Qani Mehmedi. 'Me pikëllim m

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shprehur ngushëllime me rastine vdekjes së publicistit dhe gazetarit të njohur, Qani Mehmedi.

‘Me pikëllim mora lajmin për vdekjen e gazetarit dhe publicistit të njohur, Qani Mehmedi. Qaniu ishte një zë origjinal në të gjitha periudhat nëpër të cilat kalojë shoqëria shqiptare. Familjes Mehmedi dhe gjithë miqve u shpreh ngushëllimet më të sinqerta’, ka shkruar Thaçi në një postim në Facebook.

Gazetari Qani Mehmedi ka ndërruar jetë sot pas një sëmundjeje të rëndë.

Varrimi i të ndjerit bëhet sot në fshatin e tij të lindjes në Dragomisht të Vogël, në Kërçovë të Maqedonisë në orën 18.

COMMENTS