Testohet në SHBA droni për udhëtarë

Testohet në SHBA droni për udhëtarë

Me Gmail tani mund të dërgohen dhe pranohen para nga emaili
Franca pritet të vë taksa të larta për super-vetura (Foto)

Prodhuesi kinez EHang, tani ka marrë leje për të testuar në Nevada të SHBA-ve, dronin personal EHang 184, i cili mund të mbajë persona në bord.

Droni vjen me një navigacion në formë të tabletit dhe panelet e kontrollit të cilat shtrihen më poshtë, ndërsa ka një formë të një helikopterit të vogël që peshon rreth 200 kilogramë.

EHang 184 është i aftë që të fluturojë me shpejtësi prej 100 kilometra në orë dhe mund të mbajë një pasagjer për rreth 23 minuta në fluturim.

COMMENTS