Tërmeti i ri dridh Maqedoninë

Haradinaj në Shkup: Kosova e gatshme për nismat rajonale në fushën e digjitalizimit
Bilborde me emrat e grave të vrara në Prishtinë (Foto)

Një tërmet i intensitetit prej 4 shkallwve tw Rihterit ka dridhur Maqedoninë, njofton Enti seizmologjik i Maqedonisë.

Tërmeti ka ndodhur rreth orës 02:30 pas mesnate. Ky tërmet është ndjerë në qytetet Shkup, Ohër, Krushevë, Gjevgjeli, Strugë dhe rrethinën e këtyre.

COMMENTS