Takimi i parë Trump-Putin (Video)

Presidenti amerikan Donald Trump dhe homologu i tij rus Vladimir Putin, për herë të parë janë takuar direkt dhe kanë shtrënguar duart, në samitin G20

Presidenti amerikan Donald Trump dhe homologu i tij rus Vladimir Putin, për herë të parë janë takuar direkt dhe kanë shtrënguar duart, në samitin G20 në Hamburg.

Patëm bisedime shumë të mira, të cilat sigurisht do të vazhdojnë, tha Presidenti Trump pas takimit me Presidentin rus Vladimir Putin në Hamburg.

“Diskutuam për çështje të ndryshme dhe mendoj se bisedimet po shkojnë shumë mirë”, tha Presidenti amerikan.

Ai nuk iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet amerikane.

JUST IN: President Donald J. Trump and Russian President Putin give remarks at the start of their high-stakes meeting at G20. Latest updates: http://cnn.it/2sOxQiG

Posted by CNN on Friday, July 7, 2017

COMMENTS