Suxhuk i pjekur me kërpudha, perime dhe djathë

Suxhuk i pjekur me kërpudha, perime dhe djathë

Mish pule me oriz. Drekë e shpejtë për tërë familjen (video)
A do të provonit ëmbëlsirën nga karota? Nuk do të pendoheni

Kombinim i mrekullueshëm i shijes!

Përbërësit:

1 kungull i vogël,
5 copë suxhukë,
Pak vaj,
6 patate të ziera,
300 g kërpudha të ziera mali,
200 g djathë të grirë në rende,
1 lugë të madhe erëza.

Përgatitja:

Kungullin e presim në rrathë dhe rendisim në tepsi të vajosur.

Patatet e ziera i qërojmë, i presin në kube dhe i vëmë në rrathë të kungullit.

Pastaj i vendosim kërpudhat e ziera dhe shtojmë erëzat dhe i qesim djathin e grirë në rende.

Në fund i vëmë copat e suxhukut dhe i pjekim në furrë shporeti gjysmë ore.

COMMENTS