Sonte Evropa Liga, Skënderbeu kërkon fitore në Beograd

Sonte Evropa Liga, Skënderbeu kërkon fitore në Beograd

Sonte Skënderbeu do të luajë në Beograd ndaj Partizanit, në xhiron e katërt të Evropa Ligës. Skuadra shqiptare dhe ajo serbe janë takuar edhe në xh

Sonte Skënderbeu do të luajë në Beograd ndaj Partizanit, në xhiron e katërt të Evropa Ligës.

Skuadra shqiptare dhe ajo serbe janë takuar edhe në xhiron e kaluar në kuadër të grupit B, në Elbasan, ku ndeshja kishte përfunduar me rezultat të barabartë, 0-0. Kjo ndeshje mund të jetë vendimtare për fatin e skuadrës së vetme shqiptare në garën evropiane.

Fitorja apo barazimi në Serbi do t’i mbante gjallë shpresat për kualifikim në fazën e ardhshme, ndërsa humbja eventuale do të ishte goditje e madhe sa i përket realizimit të këtij synimi.

Ndeshja në ‘Stadion Partizana’ do të fillojë në ora 19:00.

Sonte zhvillohet edhe 23 ndeshje të tjera në Evropa Ligë.

Evropa Liga:

Partizani – Skënderbeu

AEK – Milan

Apollon – Atalanta

Basaksehir – Hoffenheim

Copenhagen – Zlin

Lokomotiv Moskov – Sheriff Tiraspol

Ludogorets – Braga

Lyon – Everton

Maccabi Tel Aviv – Astana

Rijeka – Austria Vienna

Slavia Prague – Villarreal

Young Boys – Dynamo Kiev

Arsenal – Crvena Zvezda

Athletic Bilbao – Ostersunds

Koln – BATE

Steaua Bucuresti – Hapoel Beer Sheva

Guimaraes – Marseille

Hertha Berlin – Zorya

Lazio – Nice

Plzen – Lugano

Real Sociedad – Vardar

Rosenborg – Zenit

Salzburg – Konyaspor

Vitesse – Waregem

COMMENTS