Si ti hiqëni gurët në veshkë, pastroni mëlçinë dhe qelizat kanceroze (Foto)

Si ti hiqëni gurët në veshkë, pastroni mëlçinë dhe qelizat kanceroze (Foto)

Çfarë duhet të dini për hapësirat ndërmjet dhëmbëve të fëmijëve? (Foto)
S’ka si qershitë, kanë vlera të mëdha ushqyese (Video)

Egziston një recetë për ta përgaditur çajin e xhenxhefilit, i cili është i dobishëm për fuqinë e sistemit të imunitetit dhe ilaç i duhur për infeksionet dhe pastrimin e mëlçis.

Përbërësit:

– ¼ lugës së gjellës me xhenxhefil

-¼ lugës së gjellës me shafran

-Një gotë qumësht kokosi

– Një apo dy lugë gjelle mjaltë organike

– Një gotë ujë

Fillimisht e vloni ujin, pastaj e shtoni xhenxhefilin dhe shafranin. Pas shtatë apo dhjetë minutave, e shtoni qumështin dhe çaji do të jetë gati për t’u konsumuar.

COMMENTS