Si të përgatisim fileto pule me panda dhe kërpudha?

Si të përgatisim fileto pule me panda dhe kërpudha?

Akullore nga dredhëzat për vetëm 45 sekonda! (video)
Rizoto me mish pule dhe perime

Përbërësit:

5 fileto pule
pana 1 kuti
kërpudha të fresketa
kripë dhe erëza të tjera

Përgatitja:

Në fillim hedhim në një tenxhere me ujë të valuar filetot e pulës dhe i zijejmë për afro 15 minuta. Pasi janë zjerë i lëmë mënjanë të ftohen.

Ndërkohë skuqim kërpudhat derisa të kuptojmë me sy dhe të kenë marrë pak ngjyrë. Shtojmë më pas filetot e pulës dhe i përziejmë me njëra tjetrën.

Pasi vëmë re se janë skuqur, shtojmë erëzat, i trazojmë edhe për pak kohë dhe në fund hedhim panën e kuzhinës. I trazojmë, e ngadalësojmë zjarrin dhe I shërbejmë të ngrohta.

COMMENTS