Si ta riktheni dëgjimin për 97% (Foto)

Humbja e dëgjimit ju bënë të përballeni me probleme apo situata të pakëndshme dhe të rrezikoj jetën tuaj teksa ecni në rrugë. Ka shumë trajtime natyra

Humbja e dëgjimit ju bënë të përballeni me probleme apo situata të pakëndshme dhe të rrezikoj jetën tuaj teksa ecni në rrugë. Ka shumë trajtime natyrale që ju ndimojnë të riktheni të dëgjuarit, një metodë e cila kryesisht është përdorur për moshat 80 deri 90 vjeç.

Përbërësit e këtij ilaçi i gjeni në kuzhinën tuaj.
Përbërësit:

– 3 thelpinj hudhër
– Vaj ulliri
– Pambuk
– Një pikatore

veshi-1

Udhëzime:

Qëroni thelpinjtë e hudhrës dhe lajini mirë ato, shtypini fort në mënyrë që të mund t’u nxirrni sa më shumë lëng të jetë e mundur. Më pas, në lëngun e tyre shtoni edhe disa pika vaj ulliri dhe përziejini mirë ato. Hidhni 2 deri në 3 pika nga ky ilaç në veshin tuaj. Mbylleni veshin me pambuk dhe shtrihuni për pak kohë në mënyrë që të ndihmoni atë të depërtojë në thellësi të veshit.
Efektet do të mund t’i shihni në një kohë shumë të shpejtë.

COMMENTS