Shumë garues në konkursin për të imituar Elvis Presley (Foto)

Shumë garues në konkursin për të imituar Elvis Presley (Foto)

Zbulohet misteri që fshihet pas fotove të Elvana Gjatës (Foto)
Dua Lipa në lidhje të re? Zbulohet personi me të cilin publikoi fotografinë e dyshimtë (Foto)

Birmingemi ishte vendi i ‘pushtuar’ këtë fundjavë ku burra me paruke dhe me pantallona shumë të ngushta morën pjesë në edicionin e 15 të Kampionatit Evropian të Elvisit, kushtuar Mbretit të ‘Rock&Roll’, Elvis Presley.

Gjithsej 80 imitues të tij performuan për spektatorët dhe konkurruan me njëri-tjetrin për të fituar çmimin e imituesit më të mirë.

Kampionati u zhvillua në ‘Birmingham Hilton Metropole Hotel’ dhe nisi 2 ditë përpara asaj që do të ishte ditëlindja e 82 për Elvis Presley.

Konkurrentët u vlerësuan për aftësitë vokale, veshjen, lëvizjet në skenë dhe origjinalitetin.

Bileta për spektaklin kushtonte 100 sterlina, ndërsa çmimi i parë vlerësohej 2000 sterlina.

COMMENTS