Shtyhet seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

Shtyhet seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

Haradinaj thotë se Qeveria s’ka pasur mundësi ta ndihmojë Bibliotekën Kombëtare
Lirohet 42 vjeçarja shqiptare, e dyshuar për lidhje me sulmin terrorist në Francë

Seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të akuzuar të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës, Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Faton Topalli dhe Donika Kadaj-Bujupi është shtyrë për datën 10 tetor.

Deri tek shtyrja e kësaj senace erdhi për shkak të mungesës në seancë të Kurtit dhe Kadaj-Bujupit.

Aktakuza ndaj katër deputetëve të Kuvendit të Kosovës ishte ngritur nga Prokuroria Themelore në Prishtinë, më 16 dhjetor 2015.

COMMENTS