Shtëpia e ndërtuar në dru në zemër të xhunglës me pamje nga deti, në të cilën të gjithë dëshirojnë të kalojnë vikendin (Foto)

Shtëpia e ndërtuar në dru në zemër të xhunglës me pamje nga deti, në të cilën të gjithë dëshirojnë të kalojnë vikendin (Foto)

Një çift ka arritur të ndërtoi një shtëpi në dru në zemër të xhunglës – dhe të gjithë ata që kanë rastin të kalojnë një orë brenda saj, mund të kë

Një çift ka arritur të ndërtoi një shtëpi në dru në zemër të xhunglës – dhe të gjithë ata që kanë rastin të kalojnë një orë brenda saj, mund të kënaqen me pamjen që ofron tarraca e saj.

Pronarët e shtëpisë në dru Tod dhe Diane Sherman, kanë realizuar ëndrrën e kamotshme për të ndërtuar një shtëpi në dru në zemër të xhunglës, e cila qëndron e varur në maje të drunjve dhe ka pamje përrallore nga bregu i ishujve Karraibe.

E punuar me përkushtim të madh në një lartësi prej 10 metra mbi tokë, kjo shtëpi është e veçantë për faktin se gjendet në xhungël por që ofron pamje nga oqeani.

Ajo gjendet mes Paunch dhe Bluff në Panama, rreth 3 milje larg qytetit Bocas. Të gjithë ata që dëshirojnë të kalojnë një natë në këtë shtëpi duhet të paguajnë 110 dollarë.

Ndërkaq nëse pushuesit dëshirojnë të shijojnë rrezet e diellit në plazhet e bukura, duhet të ecin vetëm 10 minuta. Brenda saj nuk mungon asgjë, pasi posedon kuzhinën, tualetin, dhomën e gjumit për çift dhe tarracën për kafenë e mëngjesit.

COMMENTS