Shpërthim në gjigantin e industrisë kimike në Gjermani, ka të lënduar (Video)

Gjiganti gjerman i industrisë kimike BASF bën të ditur se sot disa njerëz janë lënduar nga shpërthimi në fabrikën në Ludwigshafen, qytet në të cilin n

Gjiganti gjerman i industrisë kimike BASF bën të ditur se sot disa njerëz janë lënduar nga shpërthimi në fabrikën në Ludwigshafen, qytet në të cilin ndodhet selia e kësaj kompanie.

BASF bën të ditur se shpërthimi ka ndodhur rreth orës 11 e 30 dhe se hetimi për këtë që ka ndodhur është duke vazhduar, shkruan RP, transmeton Indeksonline.

Kompania po ashtu bën të ditur se për shpërthimin janë lajmëruar të gjitha shërbimet relevante.

Ndërsa të gjithëve banorëve të zonës së prekur i është kërkuar që të mbyllin dritaret dhe dyert menjëherë dhe të bëhet çaktivizimi i ventilimit dhe ajrit të kondicionuar.
foto-basf

COMMENTS