Shpend Ahmeti në Aeroportin e Milanos, pret të niset për Kosovë (Foto)

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka postuar një fotografi në rrjetet sociale ku bën me dije se ndodhet në aeroportin e Milanos dhe po pret të nise

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka postuar një fotografi në rrjetet sociale ku bën me dije se ndodhet në aeroportin e Milanos dhe po pret të niset për Kosovë.

Ahmeti, një ditë më parë u ndalua nga autoritetet e një aeroporti në Itali teksa po udhëtonte për të parë nga afër një ndeshje sportive.

Ndonëse, mediat raportuan fillimisht se ai është arrestuar, Ahmeti ka bërë me dije se nuk bëhet fjalë për kurrfarë arrestimi, por për një verifikim me të gjatë në aeroport për shkak të dikujt me emër të ngjashëm në Spanjë.

COMMENTS