Shorti i Ligës së Kampionëve

Pas pesë sezonave për herë të parë, Arsenali e ka kryesuar grupin në Ligën e Kampionëve, por nuk do të thotë se Topçinjtë i kanë shpëtuar shortit.

Pas pesë sezonave për herë të parë, Arsenali e ka kryesuar grupin në Ligën e Kampionëve, por nuk do të thotë se Topçinjtë i kanë shpëtuar shortit.

Sot në Nyon do të hidhet shorti, ndërsa krahas Los Blancos, Arsenali si kundërshtar potencial e ka edhe Bayern Munichun.

Kundërshtar të rrezikshëm ku përfundoj në krye të grupit edhe Juventusi e ka : Real Madridin, Manchester Cityn, Bayern Munichun e Paris Saint-Germainin. Një nga shortet që mundë të ndodhë është edhe përballja e mundshme ndërmjet Barcelonës dhe Bayern Munichut, si dhe dueli eventual PSG-Borussia Dortmund mund të tregohet atraktiv.

COMMENTS