Shihni fitoren e vetme të Shqipërisë kundër Francës (Video)

Shihni fitoren e vetme të Shqipërisë kundër Francës (Video)

Cilët lojtar pritet t’i bashkohen Kosovës? (Foto)
Hetohet Modriq, akuzohet për dëshmi të rreme

Kombëtarja shqiptare e ka fituar përballjen e fundit me Francën në Qershor të vitit 2015. Franca dhe Shqipëria janë përballur gjashtë herë mes vete. Nga këto takime, ekipi kuqezi ka humbur katër ndeshje, ka barazuar një herë, derisa ka edhe një fitore.

Ekipi kuqezi, fitoren e fundit ndaj Francës 1:0 e kishte arritur me supergolin e Ergys Kaçes.

COMMENTS