Shën Valenti më ndryshe për Labinot Tahirin

Yllka shënon tjetër sukses, specializon në mjekësi (Foto)
Janet kthehet në shtëpinë e fëmijërisë për herë të parë pas 43 vitesh (Foto)

Këngëtari i njohur kosovar, Labinot Tahiri nuk ka ‘kohë’ sot për festën e të dashuruarve. Labi sot ka një ditë më të rëndësishme si kjo, ditën kur zyrtarisht do të prezantohet si kandidat për kryetar të Ferizajit nga Aleanca Kosova e Re.

‘Përshendetje të gjithëve!

Sot dita re nafaka e re qē thot populli.

Sot është një ditë pa të cilen nuk mund të vazhdoj ne realizimin e asaj e cila më trondit në gjoksin tim, rruga më e veshtirë për të cilen dua që ta bêj qytetarin tim të ndjehet krenarë me qytetin e tij.

Sot, ku në rast se do ta fitoj titullin si Kryetarë i Degës së Akr-së ne Ferizaj, pa dyshim se do garoj me potencialin me të madh në zgjedhjet e ardhshme vetëm e vetëm duke i ndihmuar qytetarit dhe vendit tim nëpërmjet përgjegjesive më të mëdha.

Dita e marte ka të bëj me ditën kur unë u linda dhe vendosa që në këtë ditë të filloj një tjetër kapitull!
Kjo datë është datë e ditëve të dashurisë dhe unë jam ai cili dua të shoh njerzit e lumtur’ shkruan Labi në njoftimin e dhënë.

COMMENTS