Shampon natyral për flokë të shëndetshme (Foto)

Nëse doni që të keni flokë të gjata dhe sa më të shëndetshme, këtë mund ta bëni me shampon 100% natyral, një recetë që mund ta pregaditni vetë ju dhe

Nëse doni që të keni flokë të gjata dhe sa më të shëndetshme, këtë mund ta bëni me shampon 100% natyral, një recetë që mund ta pregaditni vetë ju dhe do jeni tejet të knaqur me rezultatin e saj.

Kombinoni një pjesë të sodës së bukës, përdorni 2-3 lugë gjelle nga soda dhe 3 her më shumë ujë se sa sasija e sodës së përdorur dhe përzieni këtë maskë në një shishe plastike të vogël.

Soda përdoret për t’a përmirësuar flokun dhe t’i japë shkëlqim të shëndoshë pas çdo tretmani.

Përzijeni në flokë të thatë, duke filluar nga rrënjët deri në fund të flokëve, lëreni të qëndroj maska 3 minuta dhe pastaj pastroni flokët.

Ju mund t’a përdorni në vend të shamponit tuaj dhe do t’a shihni rezultatin final!

Floku 2

COMMENTS