Seanca për votimin e buxhetit, të dielën në orën 15:00

Seanca për votimin e buxhetit, të dielën në orën 15:00

Prishtina ua ndalon hyrjen në Kosovë Gjuriqit dhe Sellakoviqit
Aksident me fatalitet në magjistralen Gjilan-Ferizaj, policia jep detaje

Pas diskutimeve për buxhetin 2018, kryeparlamentari Kadri Veseli, ka vendosur që seanca e radhës për buxhetin të mbahet të dielën.

Shefi i grupit parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca tha se nuk e di si do ta kalojë të dielën kur nuk po mund ta kalojnë gjatë ditës së punës.

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se duhet të sigurohen që i kanë 61 vota dhe ta hedhin në votim dhe mos të kërkojë votat e opozitës.

Përndryshe, PDK, AAK, Nisma për Kosovën dhe Lista serbe u pajtuan që seanca të mbahet të dielën.

COMMENTS