Schweinsteiger pensionohet nga Kombëtarja e Gjermanisë (Video)

Majlinda Kelmendi ‘sfidon’ kampionin olimpik nga Rusia (Video)
Këta janë 10 sportistët më të paguar në planet

Bastian Schweinsteiger mbyll një kapitull të rëndësishëm të karrierës së tij. Mesfushori i ekipit kombëtar gjerman, është pensionuar nga futbolli ndërkombëtar.

Lajmi i raportuar nga Reuters mbështetet në të dhënat e vet futbollistit gjerman i cili ka thënë se është i dëshpëruar që nuk e ka përfunduar karrierën e tij me kupën e Evropës në Francë.

‘Thjeshtë nuk ishte e shkruar dhe më duhet ta pranoj këtë’, ka thënë ai në profilin e tij në Twitter.

‘Arritja më emocionale dhe historike më mbetët fitorja e Kupës së Botës në vitin 2014’, ka thënë ai.

Schweinsteiger ka luajtur 13 sezona me kampionin e Bundesligës gjermane, Bayern të Mynihut.

Pas këtij vendimi, Schweinsteiger do të fokusohet te ardhmja me klubin e Manchester United pasi gjatë sezonit të shkuar ai u aktivizua vetëm në 18 ndeshje edhe pse u konsiderua si një nga transferimet më të bujshme të ‘Djajve të Kuq’.

COMMENTS