Sandviç në kulaç (Video)

Sandviç në kulaç (Video)

Për këta sandviçë të shijshëm ju nevojiten: – 1 pogaçe e ndarë në kuleç dhe njëra ndër 4 lloje shtojcash: 2 file mishi të bardhë pule

Për këta sandviçë të shijshëm ju nevojiten:

– 1 pogaçe e ndarë në kuleç dhe njëra ndër 4 lloje shtojcash:

2 file mishi të bardhë pule të zier dhe e prerë në kube, 1/3 e filxhanit shtojcë skare, 1/2 qepe të kuqe.

6 feta kaçkavall të bëra me piper, ¼ e filxhanit majdanoz të freskët, pak gjalpë të shkrirë për lyerje.

Omëletë nga 9 vezë, 6 feta proshutë, 6 fletë kedri të shkrirë apo çfarëdo djathi tjetër, 8 feta proshutë të zier, 90 g spinaq të freskët, pak gjalpë të shkrirë për lyerje, pak piper të zi.

2 file pule të përgatitur në skarë dhe borzilok i prerë trashë, për lyerje, ½ e filxhanit gjalpë të shkrirë të përzier me 3 thelpinj hudhre të ndrydhur, 240 g mozzarella, 2 lugë borzilok të freskët, 2 lugë parmezan.

500 g mish viçi të bluar, 2 lugë të vogla kripë, 2 lugë të vogla piper, 2 lugë të vogla hudhër pluhur, ½ qepë, 6 fletë kedri apo çfarëdo kaçkavalli tjetër të shkrirë, pak gjalpë të shkrirë për lyerje, susam.

COMMENTS