Sallatë me lakër

Sallatë me lakër

Njëra ndër sallatërat më të shijshme dhe më të lehta për t’u bërë. Përbërësit: 1 kg lakër 1 limon 4 lugë gjelle vaj ulliri 2 lugë gjelle uthull

Njëra ndër sallatërat më të shijshme dhe më të lehta për t’u bërë.

Përbërësit:
1 kg lakër
1 limon
4 lugë gjelle vaj ulliri
2 lugë gjelle uthull
1 karrotë
kripë dhe piper i zi

Udhëzimet:
Lakrën pastrojeni dhe grijeni imët.

Kriposeni dhe lëreni të pushojë pak.

Kullojeni nga lëngu i tepërt, shtojani karrotën e grirë, vajin e ullirit, uthuëlln e limonin.

Trazojini mirë të gjitha, piperosini dhe shërbejini sipas dëshirës.

COMMENTS