Sallatë me kërpudha, bash për vjeshtë!

Kërpudhat nuk hahen vetëm të gatuara. Nëse i prisni hollë dhe marinoni me vaj ulliri, erëza dhe pak uthull balsamike, bëhen edhe më të shijshme. Pë

Kërpudhat nuk hahen vetëm të gatuara. Nëse i prisni hollë dhe marinoni me vaj ulliri, erëza dhe pak uthull balsamike, bëhen edhe më të shijshme.

Përbërësit:

Sallatë jeshile
Majdanoz
Djathë dhie i freskët
Ullinj
Kërpudha Champignons
Arra
Rrush i bardhë dhe i zi
Vaj ulliri

Përgatitja:

Sallatën e larë e grijmë në një tas, shtojmë kërpudhat të ndara në feta, kokrra rrushi, ullinj të zinj, majdanoz, arra në thërrime, kubike djathi. I spërkasim me vaj ulliri dhe kripë.

COMMENTS