Sallatë e frutave me jogurt

Përbërësit:

2 banane

1 portokall i madh

1 kivi

1 hurmë

2 molla të ëmbla

1 gotë jogurt

1 lugë gjelle lëng limoni

Përgatitja:

Lani dhe terni të gjitha frutat, pastaj i qëroni dhe i preni në formë të kubeve me madhësi të njëjtë.

Para se t’i shtoni mollët, stërpikni ato me lëng limoni.

Frutat i vendosni me një tas dhe i përzieni për të krijuar një shumëllojshmëri të ngjyrave, dhe pastaj e shtoni jogurtin.

COMMENTS