Sallatë e frutave me jogurt

Sallatë e frutave me jogurt

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)
Makarona me mish viçi, në mënyrën meksikane (Video)

Përbërësit:

Dy banane

Një portokall i madh

Një kivi

Një hurmë

Dy molla të ëmbla

Një gotë jogurt

Një lugë gjelle lëng limoni

Përgatitja:

Lani dhe terni të gjitha frutat, pastaj i qëroni dhe i preni në formë të kubeve me madhësi të njëjtë.

Para se t’i shtoni mollët, stërpikni ato me lëng limoni.

Frutat i vendosni me një tas dhe i përzieni për të krijuar një shumëllojshmëri të ngjyrave, dhe pastaj e shtoni jogurtin.

COMMENTS