Salcë tartari

Salcë tartari

Po ndajmë me ju sot një variant të përgatitjes së salcës së tartarit. Përbërësit: 2 të kuq të vesë 1 të kuq i vesë 2 lugë gjelle vaj 2 lugë gj

Po ndajmë me ju sot një variant të përgatitjes së salcës së tartarit.

Përbërësit:
2 të kuq të vesë
1 të kuq i vesë
2 lugë gjelle vaj
2 lugë gjelle mustardë
1 lëng limoni
kripë dhe piper i zi

Udhëzimet:

Të kuqtë e zier të vesë shtypini me pirun, shtojani të kuqtë e pazier të vesë, kripën e piperin. Trazojini mirë të gjitha.

Në fund shtoni edhe vajin dhe miksojini me mikser të gjitha.

Më pas shtoni mustardën dhe miksojini edhe një herë mirë të gjitha.

Në fund shtoni edhe lëngun e limonit.

Salca juaj e tartarit është gati.
Ju bëftë mirë.

COMMENTS