Salcë e shëndetshme për sanduicë

Salcë e shëndetshme për sanduicë

Qull kreshme me qumësht orizi
Sandviç në kulaç (Video)

U është mërzitur mëngjesi klasik? Provoni e shtoni mëngjesit tuaj këtë kombinim interesant salce dhe shijoni një vakt tërësisht ndryshe.

Udhëzimet

Thelpinjtë e hudhrës i qërojmë dhe shtypim me pirun për të krijuar një pastë. E vendosim në një enë.

Shtojmë jogurtin, karrotën, lëngun e limonit dhe lëvoren e grirë të limonit. I përziejmë mirë të gjitha për të krijuar një masë homogjene. Shtojmë mëlmesa sipas dëshirës dhe pak lëng limoni.

Kjo salcë mund të përgatitet edhe një ditë më herët, por duhet të ruhet në frigorifer.

COMMENTS