Salahu në histori të Premier Ligës, thyen rekordin për më së shumti gola në sezon

Salahu në histori të Premier Ligës, thyen rekordin për më së shumti gola në sezon

Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah, ka thyer rekordin për më së shumti gola në një sezon në Premier Ligë. Falë golit në minutën e 26-të ndaj Bri

Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah, ka thyer rekordin për më së shumti gola në një sezon në Premier Ligë.

Falë golit në minutën e 26-të ndaj Brightonit në xhiron e fundit, egjiptiani ka shënuar golin e 32-të në ligë duke hyrë në histori.

Rekordi më parë mbahej nga Alan Shearer për 31 golat në sezonin 1995-96, Luis Suarez për sezonin 2013-14 dhe Cristiano Ronaldo për sezonin 2007-08.

COMMENTS